Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Kde se usadit a najit praci?  (Přečteno 41308 krát)
jitkaz



Karma: 0
Příspěvků: 4



« : Červenec 06, 2010, 09:20:38 am »

Ahoj vsichni, pocatkem rijna se chystame s pritelem do Lucemburska za praci..Uplne nam tahle mala zemicka ucarovala, a proto jsme se rozhodli, ze se sem na nejaky cas prestehujeme. Mozna je jeste brzy,ale rada bych se zeptala, kde je nejlepsi shanet praci a byla bych rada, kdyby jste mi nekdo z vas napsal, jak jste v Lucembursku zacinali - jak jste nasli praci, ktere mesto je na hledani prace nejlepsi atd...budu vam moc vdecna. Jinak mluvim plynule nemecky a anglicky, ale francouzstinu se teprve jen ucim.. :(pritel je Kanadan z Quebecu,takze mluvi naopak plynule francouzsky,ale nema nemecky jazyk. Prosim poradte. Mockrat dekuji predem.Hezky den. Jitka
Zaznamenáno
Stanley7



Karma: 1
Příspěvků: 2



« Odpověď #1 : Červenec 06, 2010, 10:14:11 pm »

Ahoj, práci ti tady asi nikdo hledat nebude. Není to nic složitého, stejný postup jako v Čechách. Pokud práci chceš, určitě nějakou seženeš. Nejlépe se platí v Lux-city, Esch..prostě větší města víc peněz. Pokud mluvíš Německy, tak 90% šanci na úspěch a přítel s francouzštinou je také bez problému.. Doporučuji sledovat stránky Jobs.lu a Luxbazar.lu tam jistě nějakou práci i bydlení najdete...
Zaznamenáno
jitkaz



Karma: 0
Příspěvků: 4



« Odpověď #2 : Červenec 08, 2010, 12:35:30 pm »

Ahoj, diky za informaci o www strankach! Mrknutí To jsem samozrejme nemyslela, ze by nam nekdo hledal praci  Úsměv Jen jsem spis chtela radu, kde je nejlepe hledat, a jestli ted (v dobe krize) je vubec mozne sehnat praci v Luxu.. Pripada mi,ze prave s nemcinou moc inzeratu neni  Smutek Ty jsi si nasel praci pres net? Kazdopadne moc dekuji! J.
Zaznamenáno
barbi



Karma: 3
Příspěvků: 19


« Odpověď #3 : Červenec 08, 2010, 04:01:51 pm »

Odporucam si vytvorit profil aj na www.monster.lu
Mozes si nastavit, ze ti budu ponukane volne pozicie chodit pravidelne do mailu a zaroven zamestnavatelia si mozu stiahnut tvoje CV - mne sa takto spolocnost ozvala a uz mesiac pracujem Úsměv
Dalej by som si (da sa to vyhladat tiez na monstri) nasla vsetky personalky ktore tu su a poslala CV s motivacnym listom. Aktivnym stastie praje.
Vela stastia! zije s tu naozaj dobre (pokial mas pravidelny prijem - inak je to sakramentsky draha krajina). 
Zaznamenáno
jitkaz



Karma: 0
Příspěvků: 4



« Odpověď #4 : Červenec 08, 2010, 06:51:29 pm »

Ahoj Barbi,
moc dekuji za radu!  Muzu se zeptat, jestli pracujes v NJ,nebo ve FJ. Jinak - gratuluji dodatecne k ziskani prace a take preji hodne stesti! Mrknutí
Zaznamenáno
barbi



Karma: 3
Příspěvků: 19


« Odpověď #5 : Červenec 09, 2010, 12:18:57 pm »

ja ovladam len anglictinu (a rodnu slovencinu) - aj kvoli tomu som si nemyslela ze si najdem pracu, ale podarilo sa. je tu dost vela medzinarodnych spolocnosti, ktore FR ani NJ nevyzaduju. Potom uz len treba byt v spravnom case na spravnom mieste a mat stastenu na svojej strane :-) Manzel tiez pracuje len v EN.
Zaznamenáno
vertigo



Karma: 0
Příspěvků: 4



« Odpověď #6 : Červenec 13, 2010, 06:41:26 pm »

Ahoj Jitko,
Urcite si personalky obejdi i osobne, Manpower a Tempo umistuji mraky lidi, hlavne ted pres leto.
Nevim, jak moc kvalifikovanou praci hledas, ale na EPSO je ted zase vyberko pro prekladatele, tak kdybyses chtela stat evropskou urednici... I kdyz teda z vlastni zkusenosti v mladsim veku moc nedoporucuju - v lepsim pripade se budes nudit v horsim ti to poleze krkem  Mrknutí. Na druhou stranu pro lidi s rodinou idealni prace - pokud o ni v blizke budoucnosti s pritelem uvazujete.
Zaznamenáno
jitkaz



Karma: 0
Příspěvků: 4



« Odpověď #7 : Červenec 13, 2010, 07:46:22 pm »

Barbi/Vertigo..holky, moc dekuji za rady..jsem vdecna za kazdou informaci.. Mrknutí Dnes jsem si konecne vytvorila cover letter a obeslala par personalnich agentur a do nekterych zajdu osobne, az budu v Luxembourgu...snad neco do tech dvou mesicu najdu.. [zavináč]Vertigo - EPSO testy jsem delala na administrativniho pracovnika (bohuzel nemam zkousky na tlumoceni),ale neudelala jsem matematicke ulohy..zbytek sice ok, ale tahle cast byla pro me katastrofa....  Úsměv Jsi dobra, ze jsi ty testy zvladla..to smekam Valím oči! Super!
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Luxemburg.cz © 2024

Stránky Čechů a Slováků o životě v Lucembursku, česky a slovensky. Užitečné články o hledání práce v Lucembursku, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, památkách a atrakcích, kultuře, cestování, dopravě a spoustě dalšího.
Hledáte spolujezdce, kteří vám přispějí na benzin? spolujizda na Češi a Slováci v Luxu vám umožní najít spolujezdce nebo řidiče.

Odkazy | autostop | Zahnarzt München