Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Slevy v doprave - neb jak vyhodne cestovat v luxu  (Přečteno 26314 krát)
rysavyl



Karma: 0
Příspěvků: 8


« : Říjen 04, 2007, 10:12:59 am »

Nazdar vseci, coz jste mimo svoji domovinu nebo zijete jiz zde v Luxu nebo pobliz.

Jsem zde jeden mesic a jeste jeden budu. Prijel jsem bez znalosti mistnich pomeru a s velmi malo informacemi. Tento server jsem nasel relativne pozde a bez znalosti francoustiny toho take moc v luxu nepochytite:-) Proto jsem zalozil tuto nit - diskuzi, aby Ti, kteri jsou zde a pripada jim zcela normalni, ze se kupuje mesicni nebo tydeni listek na MHD a stoji tolik - verte ze nikoliv, prispeli se svymi zkusenostmi. Pro novacky jsou to cenne informace.
O parkovani vsichni vite svoje. Po 18:00 hod a v nedeli je to na ulicich bezplatne a nekde i v sobotu. Podzemky se plati pokazde a nepochopil jsem kolik za to. Pokazde to bylo uplne jinak. napr. kolega mel tam auto kratsi dobu a platil vic:-)) Atd.
Doprava je vdecne tema a slev neni nikdy dost.

Moho doporucit:
Vlakovy listek na jeden den platny do 03:00 dalsiho dne (plati jen pro So nebo Ne). Jde o Saar-Lor-Lux Ticket platny pro cele toto uzemi mimo vlaky TGV. Nebo-li plati po celem Lux, do Metz az Nancy, Saarbrucken, Trier. Cena klesa s poctem cestujicich. Dne 01.10.07 byla cena napr. pro dva spolucestujici celkem 27 EUR. Listek je mozne koupit na GARE v LUX a par dalsich vetsich stanic v Luxu. Viz.  www.cfl.lu (zeleznice v Lux).

Preji hodne zazitku pri poznavani tohoto kousku sveta. Rysavy  Mrknutí
Zaznamenáno
rysavyl



Karma: 0
Příspěvků: 8


« Odpověď #1 : Říjen 05, 2007, 11:35:55 am »

Je to tu cerstve, a proto nekdo nic zatim nepridal :-)
Ale ja jsem zatim  nasel neco, co mne osobne prekvapilo.
Parkovani v luxu: (nejen tam)

Pozor na tarify 9, 10, 11!!!

Tarif 9:  1,50 €/h maximum 2 hodiny
Lu-Sa 00-01h et 08-24h
Nedele  00-01h et 14-24h
 
Tarif 10:  0,80 €/h maximum 3 hodiny
Lu-Ve 00-01h et 08-24h
Sobota a nedele 00-01h et 14-24h
 
Tarif 11:  0,80 €/h maximu 5 hodin
Lu-Ve 00-01h et 08-24h
Sobota a nedele 00-01h et 14-24h

Vsiml jsem si i v Belgii, ze na nekterych parkovistich se plati i v Nedeli!

Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Luxemburg.cz © 2024

Stránky Čechů a Slováků o životě v Lucembursku, česky a slovensky. Užitečné články o hledání práce v Lucembursku, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, památkách a atrakcích, kultuře, cestování, dopravě a spoustě dalšího.
Hledáte spolujezdce, kteří vám přispějí na benzin? spolujizda na Češi a Slováci v Luxu vám umožní najít spolujezdce nebo řidiče.

Odkazy | autostop | Zahnarzt München