Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Špatná zkušenost s pronajímateli  (Přečteno 18487 krát)
Patricie Eliášová
Host
« : Červen 18, 2007, 10:00:00 am »

Milí případní budoucí i současní nájemníci v Lucemburku a okolí,

Ráda bych se s Vámi zevrubně podělila o nepříjemná překvapení spojená s ukončením nájemího vztahu. Na konci listopadu 2006 jsem se odstěhovala z pronajatého studia na 23, Av. Victora Huga v Lucemburku a majitelé (manželé Jacobsovi) mi dodnes upírají vrátit část kauce kvůli údajným nákladům za vymalovaní studia (účtují si i malířskou štětku). Studio při mém nastěhování přitom nově vymalováno nebylo a při vystěhování majitel podepsal předávací protokol, kde je uvedeno, že vše je v pořádku. Nájemní smlouva neobsahuje povinnost pronajatou věc vymalovat. Kromě toho majitel náklady za vymalování uplatnil teprve 22. května 2007, tedy téměř půl roku po mém vystěhování. Navíc jsem se na příslušném lucemburském ministerstvu dozvěděla, že majitel není oprávněn nájemníkovi účtovat plnou částku z poplatku za spravování nájemního domu, tzv. gerance. Každý má nést takový díl, který mu na základě podílu z užívání náleží, tj. polovinu. Navzdory tomuto úzu majitel účtoval po celou dobu nájemního vztahu celou částku v můj neprospěch.

Pokud hledáte studio, doporučuji zkusit štěstí u jiných majitelů, zejména tehdy, nechcete-li se dostat do obdobné situace. Ostatním radím si při každoročním závěrečném vyúčtování zkontrolovat, na základě čeho Vám majitel spočítá případný nedoplatek.

Patricie Eliášová
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Luxemburg.cz © 2024

Stránky Čechů a Slováků o životě v Lucembursku, česky a slovensky. Užitečné články o hledání práce v Lucembursku, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, památkách a atrakcích, kultuře, cestování, dopravě a spoustě dalšího.
Hledáte spolujezdce, kteří vám přispějí na benzin? spolujizda na Češi a Slováci v Luxu vám umožní najít spolujezdce nebo řidiče.

Odkazy | autostop | Zahnarzt München