Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: kurzy francouzstiny  (Přečteno 53371 krát)
VojtaR



Karma: 0
Příspěvků: 2


« : Leden 11, 2008, 03:51:12 pm »

Ahoj vsem, mohli by zkušení poradit nově příchozím nezkušeným, kde se dá chodit na jazykové kurzy francouzštiny. Samozrejme myslim v Lucemburku (meste) a aby byly kurzy večerní. Díky moc za radu. Vojta
Zaznamenáno
Mydlovka
Host
« Odpověď #1 : Leden 11, 2008, 06:01:00 pm »

Ja bych urcite poradila Centre de Langues. Skola se nachazi kousek od centra, a je vazne dobra a neni draha. Vecerni kurzy maji taky a mimo francouzstiny vyucuji spoustu jinych jazyku.
Zaznamenáno
janca



Karma: 0
Příspěvků: 9


« Odpověď #2 : Leden 17, 2008, 11:09:46 pm »

Doporucuju taky CLL, ale je potreba tam jit hned prvni den zapisu brzo rano, aby clovek mel jistotu, ze jeste sezene misto. A ani pak nema vyhrano. Pokud neni zacatecnik, dela o dva tydny pozdeji rozrazovaci testy, ale ani potom, kdyz je udela, nema jisto, ze opravdu misto sezene kvuli velkemu poctu zajemcu (za ty ceny se neni cemu divit - 150 euro 3xtydne). Hrajou tam pak roli i minuty, jak rychle jsi hotovy u prideleneho profesora s pohovorem. Zazila jsem na vlastni kuzi pred pul rokem. Pokud uz zadne volne misto nezbyde, vystavi ti bon na dalsi semestr, ktery by ti mel zajistit prednost v zapisovani v nasledujicim semestru (to pak uz vetsinou klapne). Na jarni semestr uz zapisy ale probehly prvni tyden v lednu, takze nezbyva nez cekat na podzimni. A radim, sledovat internet a jit se prihlasit opravdu hned v prvnim dnu, ktery zverejni (byva to zacatkem zari). Zajem o anglictinu je podobne velky.
Pokud ti nevadi vydat od 500 euro vys za intensivni ci bezny kurs FJ v soukrome jazykovce, tak je to treba inlingua, prolingua a dalsi (v Lucembursku jsem jich na netu nasla asi 6). Zdravi, jana
Zaznamenáno
Marci



Karma: 0
Příspěvků: 7


« Odpověď #3 : Leden 18, 2008, 11:40:31 am »

Ahoj, Jazykové centrum, s níž tu byly 2 spokojení človíčkové, já rozhodně nedoporučuji. Byla jsem tam na FR - písemná, půl roku a tedy děs. Tak nízkou úroveň jsem nikdy nezažila. Nic jsem se tam nenaučila, jen jsem byla vždycky vzteklá, že vyhazuju peníze a hlavně čas v niveč. Švagrová měla FR intenzivní pro začátečníky: půl roku spokojená, pak škola vyměnila profesora, který se u začátečníků mění každý půlrok a byla naprosto zoufalá. Zkusila to další semestr, taky hrůza. Hrozně moc to záleží na profesorovi a na Tvé úrovni znalostí. Když máš štěstí, naučíš se. Já ho bohužel neměla. Slyšela jsem, že Obchodní komora pořádá kurzy FR a ty jsou prý mnohem lepší, i když trochu dražší - říkal mi to též nespokojený účastník kurzu, který jsem v Jazakovém centru navštěvovala. Hodně štěsti s výběrem. Marci
Zaznamenáno
barbi



Karma: 3
Příspěvků: 19


« Odpověď #4 : Červenec 20, 2010, 01:20:20 pm »

Ahojte,
chcem tuto temu ozivit, kedze od septembra planujem ist na kurz do insl.lu - mate od poslednej spravy niekto nejaky update? je uroven vyuky stale taka uboha, ci uz sa to zlepsilo?
predsa len - je dost rozdiel zaplatit za rok 1500 eur (prolingua)  250 eur (insl.lu)...

Zaznamenáno
sgtpepper



Karma: 4
Příspěvků: 36


« Odpověď #5 : Červenec 31, 2010, 02:46:12 pm »

v luxembourgu su aj ine moznosti ako CLL a Prolingua, cenovo niekde medzi.
Z vlastnej skusenosti mozem odporucit Lycee Michel Rodange v Merli, velky komplex skol, kde nas sice bolo dost a studenti sa stale menili, ale ucitel bol fajn a ten kto chcel, sa nieco naucil (uroven A1). (spolok priatelov francuzstiny, po francuzsky neviem prelozit, maju aj stranku)
Osobne si myslim, ze najdolezitejsia je vlastna disciplina a pracovat aj doma, dalej to uz ide samo.

Dalej je oproti Prolingue dalsia, nova jazykova skola, urcite sa da vygooglovat.
Pre exotov je v Bonnevoie mala jazykovka s taliancinou a svedcinou ;-)

tu je zoznam nejakych skol:
http://www.station.lu/edito-12409-training-language-schools.html
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Luxemburg.cz © 2024

Stránky Čechů a Slováků o životě v Lucembursku, česky a slovensky. Užitečné články o hledání práce v Lucembursku, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, památkách a atrakcích, kultuře, cestování, dopravě a spoustě dalšího.
Hledáte spolujezdce, kteří vám přispějí na benzin? spolujizda na Češi a Slováci v Luxu vám umožní najít spolujezdce nebo řidiče.

Odkazy | autostop | Zahnarzt München